28η Οκτωβρίου 2017

Κορυφώθηκαν σήμερα οι εορταστικές εκδηλώσεις για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου.Οι μαθητές και οι μαθήτριες , συνοδευόμενοι από καθηγητές,παραβρέθηκαν στην επίσημη δοξολογία στον ιερό ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου. Μετά το τέλος της δοξολογίας εκφωνήθηκε ο πανηγυρικός της ημέρας από την κ. Ματσιανούδη Αναστασία, φιλόλογο του Γυμνασίου μας. Ακολούθησε επιμνημόσυνη δέηση στο ηρώο της πλατείας του Σκουτάρεως, κατάθεση στεφάνων και παρέλαση των μαθητών και μαθητριών.
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, μαθητές και εκπαιδευτικούς.

Αθλητικές δραστηριότητες

Τη Δευτέρα 2-10-17 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η ημέρα σχολικού αθλητισμού στο σχολείο μας. Οι μαθητές συμμετείχαν σε δραστηριότητες όπως μπάσκετ, βόλεϊ, ποδόσφαιρο, χάντμπολ. Οργανώθηκαν τμήματα παραδοσιακού και μοντέρνου χορού όπου οι μαθητές συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμό.