47η ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Η 17 Νοέμβρη αποτελεί ημέρα μνήμης και τιμής του αγώνα για τρία θεμελιώδη αγαθά που προαπαιτούνται για κάθε ανάπτυξη και πρόοδο, ΨΩΜΙ-ΠΑΙΔΕΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Μέσα σε πρωτόγνωρες και εντελώς διαφορετικές συνθήκες την Τρίτη 17 Νοέμβρη 2020 τιμήσαμε αυτούς που όρθωσαν το ανάστημά τους και έγιναν η φωνή όλων των πολιτών που προσδοκούσαν την αποκατάσταση της Δημοκρατίας με διαδικτυακά αφιερώματα σε κάθε τμήμα του σχολείου μας. Στο πλαίσιο του εορτασμού παιδιά του σχολείου μας ανταποκρινόμενα στο κάλεσμά μας υλοποίησαν με πολλή ευαισθησία και με δημιουργικό τρόπο παρουσιάσεις, που πραγματικά άγγιξαν το νου και την ψυχή όλων μας. Άλλωστε, όπως λέει και το τραγούδι, «Υπερασπίσου το παιδί, γιατί, αν γλιτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα!»

Aνακοίνωση για τον εορτασμό της επετείου του Πολυτεχνείου 17-11-2020

Α1 : κα Ματσιανούδη Α.

Α2: κος Παπανικολόπουλος Εμ.

Β1:  κα Καρακώτσου Χ.

Β2: κα Τσιαούση Δ.