Λειτουργία Σχολείου- Αυτοδιαγνωστικά τεστ

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες

Παρακάτω επισυνάπτεται  η ΚΥΑ που αφορά στο άνοιγμα του σχολείου τη  Δευτέρα 10-5-2021

Παρακαλούμε να προμηθευτείτε  εγκαίρως τα  αυτοδιαγνωστικά τεστ από τα φαρμακεία και να εκδώσετε από την πλατφόρμα τη δήλωση του αρνητικού αποτελέσματος -κάρτα μαθητή.  Εναλλακτικά μπορείτε  να αντιγράψετε και να υπογράψετε το ΙΔΙΟ κείμενο  σε απλό λευκό χαρτί (Δείτε το παράρτημα του εγγράφου-Κάρτα Μαθητή)

Η οδηγία είναι αυστηρή και κανείς – εκπαιδευτικός, μαθητής ή βοηθητικό προσωπικό-δε θα εισέλθει στο σχολείο χωρίς τη δήλωση για αρνητικό αποτέλεσμα.

Το τεστ επιβάλλεται να γίνει από όλους πάντα στο σπίτι κι όχι στο σχολείο.

Οι μαθητές θα επιδείξουν χωρίς να παραδώσουν τη δήλωση αρνητικού αποτελέσματος (κάρτα μαθητή) στους καθηγητές  την 1η ώρα των μαθημάτων της Δευτέρας  και θα είναι υποχρεωμένοι να τη φέρουν μαζί τους μέχρι τη διενέργεια του επόμενου τεστ.

Από το Γυμνάσιο

Δ1α_ΓΔ οικ_27707_4_5_21_KYA ΦΕΚ Β 1825_ΣΕΛΦ ΤΕΣΤ