Ο τυχερός είναι…

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Δευτέρα 21/1/2019 η κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς που διοργάνωσε ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας στην προσπάθειά του να ενισχύσει οικονομικά την εκπαιδευτική επίσκεψη της Γ’ Γυμνασίου. Η ολιγόλεπτη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου παρουσία όλων των μαθητών , του συλλόγου διδασκόντων και της προέδρου του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Το λαχνό τράβηξε μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου και ο τυχερός ήταν ο Άγγελος Γ. μαθητής της Γ΄ Τάξης του σχολείου μας.Του ευχόμαστε να είναι πάντα υγιής και τυχερός!!!

σχ1

σχ2

σχ3

σχ4

σχ5

σχ6

σχ7

Χριστούγεννα 2018

“Στις 21 Δεκεμβρίου μύρισαν Χριστούγεννα στο σχολείο μας. Παρακολουθήσαμε μια κλασική χριστουγεννιάτικη γιορτή με κάλαντα, τραγούδια, χριστουγεννιάτικα ποιήματα και διηγήματα και ένα χριστουγεννιάτικο θεατρικό που μας διασκέδασε όλους. Οι μαθητές και οι μαθήτριες ανταποκρίθηκαν με όρεξη και κέφι στο κάλεσμα της κ. Τζιάνου Αγγελικής και της κ. Καζινάρη Άννας για την υλοποίηση της γιορτής. Το υπέροχο ταξί- σκηνικό του θεατρικού το φιλοτέχνησε η κ. Γιαννακούδη Μαρία.
Ευχαριστούμε όλους και όλες τους μαθητές και μαθήτριες για τις όμορφες στιγμές που μας χάρισαν και ευχόμαστε σε όλους Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά. ”