Καλές πρακτικές!

Με στόχο την επαγγελματική ανάπτυξη των εκπαιδευτικών, την ανταλλαγή καλών πρακτικών και την αναβάθμιση της διδασκαλίας των Μαθηματικών, πραγματοποιήθηκε σήμερα στο σχολείο μας Δειγματική Διδασκαλία στα Μαθηματικά της Β’ Γυμνασίου .Η προετοιμασία και η υλοποίηση της παραπάνω δράσης έγινε από τις καθηγήτριες των μαθηματικών Γλατσάκη Κρυσταλλένια , Σαββατιανού Μαρία και το Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ03 κ. Καραβασίλη Γεώργιο, παρουσία συναδέλφων άλλων σχολικών μονάδων. Ευχαριστούμε πολύ τους συναδέλφους για την παρουσία τους και την εποικοδομητική κριτική τους, τον κ. Καραβασίλη Γεώργιο για την πολύτιμη βοήθεια του και την άριστη συνεργασία του. Και φυσικά θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά του Β2 του σχολείου μας, των οποίων η συμμετοχή και η ανταπόκριση υπήρξε θετική και ενθουσιώδης.
1α

συν