Eυχαριστήριο

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Σκουτάρεως εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου και ιδιαίτερα στην Πρόεδρο κ. Πίτκα Δήμητρα καθώς και στην Ταμία κ. Χατζηφωτάκη Γωγώ για την άμεση ανταπόκρισή τους στο αίτημα του σχολείου για την αναβάθμιση του εργαστηρίου Πληροφορικής.
Ιδιαίτερα όμως ευχαριστούμε τον κ. Φώτη Κεραμάρη, επιχειρηματία του χωριού, ο οποίος αφού ενημερώθηκε από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τις ανάγκες του σχολείου σε τεχνολογικό εξοπλισμό, προχώρησε άμεσα στη χορηγία δύο ηλεκτρονικών υπολογιστών στο σχολείο.
Ακόμα, ευχαριστίες εκφράζουμε και στο Διευθυντή του ΓΕΛ Σκουτάρεως, κ. Κυπαρίσση Μιχάλη, ο οποίος επίσης συνέδραμε στην πραγματοποίηση της χορηγίας αυτής.
Ευχόμαστε το παράδειγμα του κ. Κεραμάρη να βρεί κι άλλους μιμητές στην τοπική κοινωνία, καθώς το σχολείο έχει ανάγκες και η κρατική χρηματοδότηση, λόγω της δύσκολης οικονομικής συγκυρίας, καλύπτει μόνο τα άμεσα έξοδα.
IMG_20190416_082703