Πρόγραμμα «Κι αν ήσουν εσύ;» Μαθητικό καλλιτεχνικό φεστιβάλ – Εβδομάδα δράσης 2024 «Μαζί»

Την Πέμπτη 18 Απριλίου οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα «Κι αν ήσουν εσύ;» φιλοξενήθηκαν στις εγκαταστάσεις της ΕΡΑ Σερρών. Συμμετείχαν live στην ενημερωτική εκπομπή «Μια στο καρφί και μια στο σήμερα» του κ. Λεωνίδα Κασάπη, όπου μίλησαν σχετικά με το πρόγραμμα και παρουσίασαν ένα ποίημα, ένα διάλογο και αποσπάσματα από άρθρα που έγραψαν τη φετινή χρονιά στο πλαίσιο του προγράμματος, με θέμα «Παιδί και πόλεμος – Τα δικαιώματα των παιδιών που ζουν σε εμπόλεμες περιοχές».

Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν το μέσο του ραδιοφώνου, να μπουν στο ραδιοφωνικό στούντιο και να νιώσουν λίγη από τη μαγεία του μέσου αυτού.

Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Λεωνίδα Κασάπη και όλο το προσωπικό της ΕΡΑ Σερρών για τη φιλοξενία και τον κ. Γιάννη Πούλιο, τοπικό συντονιστή του προγράμματος «Κι αν ήσουν εσύ;» στις Σέρρες για την υποστήριξη.

Υπεύθυνες καθηγήτριες του προγράμματος: Σαββίδου Κατερίνα (ΠΕ02) και Καζινάρη Άννα (ΠΕ07)

ΑΦΙΣΑ ΣΕΡΡΩΝ1
ΕΡΑ 4 ΕΡΑ 3