Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της Λογοτεχνίας!

Την Τετάρτη 9/6/2021 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Σκουτάρεως κάναμε ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της Λογοτεχνίας (Νέας και Αρχαίας Ελληνικής)  με όχημα τις δημιουργικές και ευφάνταστες παρουσιάσεις (ppt) μαθητών και μαθητριών της Γ’ Γυμνασίου, που υλοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς και σε τόσο αντίξοες συνθήκες. Ο νους  και η ψυχή μας γέμισαν με σκέψεις, συναισθήματα, πανέμορφες εικόνες, μαγικές μουσικές! Την εκδήλωση οργάνωσε η κ. Αντωνογλούδη Μαρία, φιλόλογος του σχολείου, και τίμησαν με την παρουσία τους η Συντονίστρια των Φιλολόγων κ. Δανιηλίδου Ευγενία, ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου του σχολείου μας κ. Ζαφειριάδης Ηλίας, η Διευθύντρια του σχολείου κ. Καρακώτσου Χριστίνα, εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου και του Λυκείου Σκουτάρεως.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22