Αγιασμός 2021-22

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13-9-2021 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός και η διανομή βιβλίων για τη σχολική χρονιά 2021-2022 .
Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει με βεβαίωση αρνητικού self test ή βεβαίωση εμβολιασμού ή βεβαίωση νόσησης.
Τα Γραφεία Τύπου των Υπουργείων Παιδείας και Θρησκευμάτων και Υγείας ανακοινώνουν πως οι μαθητές όλων των βαθμίδων θα προμηθεύονται από την Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου ως και την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου έξι (6) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των τριών επόμενων εβδομάδων (13-3/10), δηλαδή ολόκληρου του Σεπτεμβρίου, και να προσέρχονται στο σχολείο σύμφωνα με τις οδηγίες των ειδικών.
Ώρα προσέλευσης μαθητών στις 8:00 π.μ.
Ώρα αποχώρησης μαθητών στις 11: 15 π.μ.
Τα μαθητικά λεωφορεία θα περάσουν από τα χωριά τις προβλεπόμενες ώρες του κανονικού προγράμματος ώστε να βρίσκονται στο σχολείο στις 8:00 π.μ.
Όσοι μαθητές μετακινηθούν ιδιωτικά να βρίσκονται στο σχολείο στις 8:00 π.μ.
Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση μάσκας στο λεωφορείο και στο σχολείο είναι υποχρεωτική.

.αρχείο λήψης