Χρόνια πολλά !

” Πολλά δε θέλει ο άνθρωπος να΄ναι ήμερος, νά΄ναι άκακος, λίγο κρασί, λίγο ψωμί, Χριστούγεννα κι Ανάσταση. (Ο.Ελύτης).
Ήρθε και στο σχολείο μας το πνεύμα των Χριστουγέννων, με την όμορφη γιορτή που ετοίμασαν και παρουσίασαν οι μαθητές μας με τη βοήθεια της κ. Ματσιανούδη, της κ. Σαββίδου και της κ. Σαββατιανού που είχε την τεχνική επιμέλεια. Κάλαντα, μουσικές, θεατρικά δρώμενα για τα έθιμα των ημερών γέμισαν την αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Επίσης, συγχαρητήρια αξίζουν στην κ. Γλατσάκη που πρωτοστάτησε στην οργάνωση των δύο φιλανθρωπικών δράσεων του σχολείου (προσφορά τροφίμων, ρουχισμού και ειδών πρώτης ανάγκης, σε οικογένειες με δυσκολίες) αλλά και σε όλους τους μαθητές που τις υποστήριξαν. Καλά Χριστούγεννα σε όλους!
σχ4

σχ3